Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Miből áll egy riasztórendszer?

Miből áll egy teljes riasztórendszer? Hogyan állítsam össze?

1. Központ:

Először is választani kell egy központot, melyet HUB-nak hívnak. Ezekből különböző tulajdonságúak kaphatóak, melyek különbségeit ITT tekintheti meg. Ez lesz a riasztórendszerünk “agya”, ez csatlakozik majd az internethez (vezetékesen és/vagy mobil nettel (2G vagy 4G lehetőséggel), esetleg WIFI-n) a választott központtól függően. 

2. Élesítés módja:

A rendszer ki- és bekapcsolása működhet telefonról applikáció segítségével, de vásárolhatunk a rendszerhez távirányítót vagy kezelőegységet (ekkor akár proxy kártyával, akár úgynevezett tag-gel, vagy pin kóddal tudjuk ki-be kapcsolni a riasztót). Kezelőegységből több verzió létezik, érintőgombos, vagy érintőképernyős (minden esetben figyelni kell, hogy milyen központtal kompatibilis az eszköz).

3. Szirénák/jelzések:

El kell döntenünk, hogy riasztás esetén milyen jelzéseket szeretnénk kapni. Szirénából beltéri és kültéri is létezik, teljeskörű rendszereknél mindkettő használata tanácsos (a kültéri egység hang- és fényjelzést is ad). A külső sziréna akár már megjelenésében segíthet eltántorítani az illetékteleneket. 

Mindezek mellett a HUB a telefonunkra is küld jelzést riasztásról.

4. Érzékelők:

Ezek után már csak az érzékelőkre van szükségünk, hogy kialakítsuk a riasztórendszerünket. Két csoportra bonthatjuk őket:

- életvédelmi:  füst, co, hőérzékelő… 

- behatolás jelző: mozgásérzékelő (kül- és beltéri), nyitásérzékelő, üvegtörésérzékelő stb.

Mozgásérzékelőt tanácsos minden olyan helyiségbe elhelyezni, ahova kívülről be lehet jutni (ajtón, ablakon keresztül), de mindenki saját döntése, hogy hova tesz. Ha valaki csak a nappaliba telepít, akkor a ház többi részébe még riasztás nélkül be tud menni a behatoló, de amikor belép a nappaliba akkor azonnal riasztás generálódik.

A nyitásérzékelők számát és elhelyezését annak függvényében kell meghatározni, hogy élesítés esetén szabadon szeretnék-e az ingatlanban mozogni, vagy sem. Utóbbi esetben elegendő a kulccsal nyitható ajtókra, illetve a terasz-, esetleg erkélyajtókra (ha az erkély könnyen megközelíthető pl.: fedett terasz van alatta) telepíteni nyitásérzékelőket.

Az úgynevezett héjvédelem kialakítása érdekében azonban minden olyan nyílászáróra szükséges érzékelőt helyezni, ami könnyűszerrel megközelíthető. Ebben az esetben éjszakai/otthon maradó módban a mozgásérzékelők nem aktívak, de ha bármelyik ablak/ajtó nyílik, akkor riasztás generálódik. 

TIPP: Ha megoldható, a nyitásérzékelőt minden esetben a nyílászáró aljára szereljük, így lehetőség van nyáron bukóra nyitva hagyott ablak mellett bekapcsolni a riasztót. Ebben az esetben is, ha az ablakot kiakasztják és továbbnyitják, riasztás generálódik. 

Önmagában a nyitásérzékelő azonban nem elegendő, egy teljesértékű rendszerek része a mozgásérzékelő is.


Csak a nálunk vásárolt termékek telepítését vállaljuk (azonban ez utólag is kérhető).